Jakie ćwiczenia powinienem realizować na siłowni i jaką dietę stosować, aby schudnąć?

Mam 171 cm wzrostu i ważę 101 kg. Jakie ćwiczenia powinienem realizować na siłowni i jaką dietę stosować aby schudnąć?

Witam,

Wskaźnik BMI wskazuje, że ma Pan otyłość I stopnia.

W celu redukcji masy ciała najważniejsze jest połączenie dwóch elementów: właściwej, dobrze zbilansowanej diety i aktywności fizycznej.

Jeśli chodzi o dietę to zdecydowanie proszę udać się do dietetyka lub podjąć współpracę przez Internet gdyż dobrze zbilansowana dieta to 80% sukcesu.

Z kolei jeśli chodzi o aktywność fizyczną to proponuję na początku zacząć od aerobów czyli wybrać np.: bieganie, pływanie, jazdę na rowerze, długie spacery czy nordic walking.
Oczywiście na siłowni również znajduje się sprzęt do treningów aerobowych, np.: orbitreki, bieżnie, wioślarze, steppery.
Aby uaktywnić spalanie zapasów tkanki tłuszczowej potrzeba około 30 minut wysiłku- proszę wziąć to pod uwagę.

Jeśli dopiero zaczyna Pan przygodę z siłownią, proszę zacząć od spaceru i stopniowo zwiększać intensywność.

Z czasem może Pan włączyć trening obwodowy, wykonując duże ilości powtórzeń z niewielkim obciążeniem zewnętrznym. Proszę również zwrócić uwagę na technikę wykonywanych ćwiczeń. Na siłowni ma Pan możliwość konsultacji z trenerem personalnym, który pomoże Panu ułożyć odpowiedni program ćwiczeń dostosowany do aktualnych możliwości.

Trzymam kciuki i zapraszam na moją stronę,
Kamila Kończak
http://www.activ-diet.pl

Witam Pana,

W celu utraty zbędnych kilogramów powinien Pan połączyć aktywność fizyczną oraz zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę.
Jeżeli chodzi o ćwiczenia proszę wybierać treningi cardio, które spalają dużą ilość kalorii. Ważne aby aktywność była systematyczna i sprawiała Panu przyjemność. Najlepiej ćwiczyć od 3do 5 razy w tygodniu. Może Pan skorzystać z pomocy trenera fitness, siłowni lub ćwiczyć w domu. W Internecie znajdzie Pan bardzo wiele zestawów treningowych. Musi Pan dostosować je do własnych możliwości. Powinien Pan zwracać uwagę na prawidłową technikę ćwiczeń aby nie obciążać stawów czy odcinka krzyżowo-lędźwiowego
Jeżeli chodzi o dietę to stanowi ona 70% sukcesu. W tym momencie posiadam jednak zbyt mało informacji na Pana temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłby Pan zainteresowany zachęcam do kontaktu drogą mailową. Z pewnością jednak powinien Pan skupić się na regularności posiłków(5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać ok. 3h przed snem. Powinien Pan również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie.

Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pana dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Musi Pan przyjmować mniej kalorii niż wskazuje na to czynna przemiana materii. Widzę, że jest Pan z Warszawy więc zapraszam na konsultację kontakt:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska