Lacipil przy nadciśnieniu

Dzień dobry. Moim problemem jest nadciśnienie tętnicze. Biorę lek Lacipil 2, wczoraj prawie straciłam przytomność. Zrobiło mi się słabo, błysnęło coś mi w oczach i już nic nie widziałam, same czarnobiałe plamy. Czy to po Lacipilu? Serce mi waliło jak szalone, puls 120 ciśnienie 160/120. Leżałam prawie trzy godziny, zanim doszłam do siebie, od tego czasu często robi mi się słabo i boli mnie głowa. Cierpię na bezsenność, drżą mi ręce, w stresowych sytuacjach mam problemy z oddychaniem, mam skoki ciśnienia. Lekarz zrobił ekg, wyszło wszystko w porządku. Wynik cukru we krwi w normie, a mnie nadal boli głowa, mam zawroty i kłucie w sercu, co mam zrobić. Czy to może być od tego leku Lacipil? Czy on mógł mnie doprowadzić do takiego stanu? Czy Lacipil ma takie skutki uboczne? Dziękuję za pomoc z góry.
KOBIETA, 44 LAT ponad rok temu

Leczenie chorób serca

Omdlenia, kołatanie serca, obrzęki, zasinienie skóry, ból w klatce piersiowej ? to mogą być objawy choroby serca. Jednym z powszechnie występujących schorzeń jest choroba wieńcowa. Prof. Janina Stępińska opowiada o farmakologii w przypadku jej wystąpienia, jako jednym z możliwych działań prowadzących do wyzdrowienia.

Myślę, że oprócz konsultacji lekarskiej warto byłoby także skorzystać z psychologicznej aby nauczyć się radzić z sytuacjami stresującymi, które w Pani życiu występują, bo z tego co Pani opisuje nie radzi sobie Pani z takimi.
Należy wykluczyć zaburzenia lękowe, bo być może one są głównym powodem Pani dolegliwości.

Życzliwie sugeruję konsultacje u psychologa.

Serdecznie pozdrawiam!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl

0
Sylwester Kłos Dietetyk, Gdańsk
31 poziom zaufania

Witam,

należy spożywać płyny, tj. wodę 2L z sokiem z cytryny dziennie, do tego jeść odpowiednio i zbadać homocysteinę, panel tarczycowy i nietolerancje pokarmowe, którę mogą to powodować.

Pozdrawiam,
http://sports-med.pl/

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty