Stosowanie leku Nasomentin u 7-latka

Witam Mam pytanie odnośnie leku Nasomentin który musze zacząć podawać mojemu 7 letniemu synowi ( przechodził już ospę wietrzną jako 3-latek ) moje córka 7 dni temu poszła do przedszkola właśnie po ospie.Czy moge juz podawać ten lek.I proszę powiedzieć czemu trzeba unikać kontaktu z osobami chorymi na odre lub ospe wietrzną biorąc ten lek.I czy ten lek działa jakoś na problemy z koncentracją,lub teź wzmaga ruchliwość u dziecka ?

Witam. Może Pani zacząć stosować lek. Podczas jego stosowania należy unikać kontaktu z chorymi na ospę, gdyż w związku z działaniem na śluzówki dróg oddechowych może istnieć większe ryzyko transmisji zakażenia. Lek nie ma wpływu na koncentrację u dzieci.