Stosowanie leku Tertensif na nadciśnienie

Witam,mam 55 lat,od wielu lat biorę lek Tertensif na nadciśnienie.Miesiąc temu sama odstawiłam lek i ciśnienie było w normie aż do wczoraj,kiedy to podniosło się do 200/110.Czy to mogło być spowodowane odstawieniem leku i czy muszę go już brać do końca życia?

Magdalena Mroczek

Tak, mogło to być spowodowane odstawieniem leku. Zmianę lub ewentualne odstawienie leku najlepiej jest skonsultować z lekarzem prowadzącym.