Otyłość pierwszego stopnia i stosowanie leku na nadciśnienie

witam mam 39 lat , 96 kg otylosc pierwszego stopnia malo sie ruszam , biore lek na ndcisnienie telmisaran 80mg prosze mi powiedziec cz jesli schudne do 80 kg mozliwe jest zaprzestanie brania takiego leku?

Witam,
Ubytek masy ciała jest niezmiernie pomocny w normalizacji ciśnienia tętniczego krwi. Jeśli nadciśnienie było niewielkie i krótkotrwałe w niektórych przypadkach z leczenia farmaceutycznego można zrezygnować. To czy będzie możliwe zaprzestanie brania leku uzależnione jest od wielu czynników. O ewentualnej zmianie dawkowania leku zawsze decyduje lekarz i proszę nie robić tego samodzielnie.

Witam,

Nieodłącznym elementem leczenia nadciśnienia i otyłości jest zmiana trybu życia na bardziej prozdrowotny. Każdy dodatkowy kilogram zwiększa ciśnienie tętnicze o 2-3 mm Hg. Uważam, że powinien Pan zacząć stosować racjonalną, dobrze zbilansowaną dietę i wdrożyć aktywność fizyczną. Jeśli zmniejszy Pan masę ciała istnieje naprawdę duże prawdopodobieństwo, że będzie mógł Pan ograniczyć lub całkowicie wyeliminować stosowany lek.
Jednak proszę pamiętać, że o zaprzestaniu stosowania leków decyduje lekarz prowadzący.

Pozdrawiam serdecznie,
Kamila Kończak
http://www.activ-diet.pl