Stosowanie leku Xeloda na guz jelita grubego

Witam. Moja Mama ma guza jelita grubego o wymiarach 2 cm. Jest w trakcie zażywania leku xeloda - lekarz powiedział, że ma brać pół roku i jeżeli guz się nie zmniejszy wtedy operacja. Czytałam na wielu forach, że najlepsza metodą jest zabieg chirurgiczny. Czy mamy z Mamą czekać jeszcze 4 miesiące? (bierze xelode już drugi miesiąc,nie ma żadnych przerzutów.Nie mam wyników badania histopatologicznego,są u lekarza prowadzącego) czy lepiej zasięgnąć opinii innego specjalisty dla pewności?

Podstawowym sposobem leczenia raka jelita grubego jest leczenie operacyjne. Tak jak Pani przedstawiła guz jest niewielki, więc myślę, że leczenie operacyjne byłoby możliwe. Najlepiej jeszcze w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z chirurgiem.