Stosowanie Lesiplus a suchość pochwy

Drugi miesiąc przyjmuje tabletki antykoncepcyjne lesiplus. Niestety odczuwam ciagły dyskomfort w pochwie tak jak by była mniej nawilżona.Niestety po stosunku także odczuwam ból przy wejściu do pochwy. Używałam Feminella Hyalosoft nie za bardzo pomogła a teraz używam Mucovagin. Czy powodem tych dolegliwości może być źle dobrana antykoncepcja? Czy jest jakiś lepszy środek który poprawi komfort?

Lek. Tomasz Budlewski

Tak może to być niepożądane działanie tabletek antykoncepcyjnych. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.