Stosowanie Logest a plamienia

Jutro biorę ostatnią tabletkę z mojego 2op.w życiu tabletek anty(logest)W trakcie pierwszego miesiąca krwawilam,ginekolog powiedział,że na początku to normalne.Po7-dniowej przerwie zaczęłam 2op.tab. logest i krawienie faktycznie ustalo ale tylko na 2tyg.Dokładnie na początku 3op.zaczęłam krwawic.ginekolog po konsultacji telefonicznej postanowił,że leki muszę zmienić.stąd moje pytanie:czy po 7dn.przerwie mogę zacząć nowe tabletki? Lekarz polecił mi zrobić miesięczną przerwę.

Aleksander Ropielewski

Wzięcie tabletek po 7 dniowej przerwie nie oznacza przerwy miesięcznej dlatego chcąc zastosować się do zaleceń lekarza powinna Pani przez miesiac nie przyjmować żadnych tabletek antykoncepcyjnych. Oczywiście jeżeli nie chce Pani czekać miesiąca moze Pani rozpocząć leczenie nowymi tabletkami antykoncepcyjnymi, jednak ze świadoością, że może się to wiązać z zaburzeniami miesiaczkowania.