Stosowanie Metformax po przytyciu

Na skutek brania neuroleptyków i zmniejszenia aktywności życiowej przytyłem 30kg. Już kiedyś tyle ważyłem (mam tendencję do tycia) ale udało mi się schudnąć a potem po wystąpieniu epizodu schizofrenii znowu przytyć. Psychiatra przepisał mi na odchudzanie "Metformax". Jednak wyczytałem, że to lek typowo na cukrzycę (a ja poziomy cukru zawsze miałem dosyć niskie) i na samo odchudzanie się go raczej nie stosuje. Ważę 93kg przy 170 cm wzrostu. Czy branie tego leku ma w moim przypadku sens?

Witam, jeśli lekarz przepisał Panu ten lek z pewnością były ku temu przesłanki. Często jest tak, że stosuje się ten lek u pacjentów otyłych - szczególnie u tych z cukrzycą. Jeśli ma Pan wątpliwości, albo skutki uboczne to warto skonsultować się z innym lekarzem lub farmaceutą. Nie zmienia to jednak faktu, że warto pomyśleć o diecie i regularnym ruchu - np 1h spacerów dziennie powinna być ok plus basen raz w tygodniu, aby nie przeciążyć być zbytnio stawów.