Stosowanie okularów przeciwsłonecznych przy wadzie wzroku

Od kilku tyg.nosze okulary minus 2,25 czy na lato powinnam mieć okulary przeciwsłoneczne z korekcją czy wystarcza zwykłe przeciwsłoneczne?Soczewki nie wchodzą w grę.Latem dużo jestem na słońcu, na plaży itd. więc dość często będę zdejmować te zwykłe i nosić przeciwsłoneczne.Nie tylko chodzi mi o wygodę bo wiadomo, że lepsze z korekcją ale one są dość drogie więc może nie ma problemu,że latem przez większość czasu nie będę mieć tych korekcyjnych tylko zwykłe przeciwsłoneczne?Nie chcę psuć wzroku

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest dobranie odpowiednich także okularów przeciwsłonecznych tym bardziej że tak jak Pani pisze większość czasu będzie Pani przebywać na słońcu. Proszę udać się do okulisty.