Stosowanie osłony podczas antybiotykoterapii Amoksiklav

Witam, ponad miesiąc temu przyjmowałam amoksiklav, po około tygodniu-dwóch mycosyst. Do obu miałam osłonę 4lacti, ale brałam ją tylko podczas antybiotykoterapii. Ok 2 tyg temu pojawiły się wzdęcia, uwypuklony brzuch pomiędzy mostkiem a pępkiem, gazy, brak apetytu, przelewanie i odbijanie po antybiotykoterapii. Biorę obecnie witaminę B w tabletkach, enterol, nystatynę (na język i infekcję grzybiczą pochwy) oraz Dicoflor 60. Leki biorę od poniedziałku. Czy to pomoże? Boję się, iż to coś poważnego.

Aleksander Ropielewski

Jeżeli przyczyną Pani dolegliwości jest dysbakterioza i grzybica przewodu pokarmowego to stosowane leczenie powinno przynieść oczekiwany efekt.