Stosowanie preparatu na rewitalizację skóry a operacja szczęki

Wszczykiwalam Flavo C pod skore na czole przez 1,5 roku ( skonsultowalam to wcześniej ze znajoma, która ukończyła microbiologie) było to jakiś czas temu... dokładnie 2 lata. Teraz mam problemy z kośćmi , mam bóle , jestem po operacji szczęki , biopsia wykazała skleroza kości . Chce wiedzieć czy wszczykiwanie Flavo C mogło mieć wpływ na ww problem. Pozdrawiam

Witam
Flavo C nie jest preparatem przeznaczonym do podawania podskornego tylko do nakładania na skore. Podawanie tego preparatu mogło spowodować zaburzenie funkcjonowania tkanek w rejonie podawania. Nie wolno stosować kosmetyków niezgodnie z ich przeznaczeniem.
Ewa Rybicka

Przyznam, że nie znam formy Flavo C do iniekcji. Przestrzegałbym przed wstrzykiwaniem jakichkolwiek preparatów do tego nie wskazanych. Czy mogło to mieć wpływ na problemy z kośćmi - nie wiem ale prawdopodobieństwo istnieje: preparat do tego nie przeznaczony, nie sterylny, etc.