Stosowanie preparatu Yaz a współżycie

witam,mam prawie 20 lat i nieregularne miesiaczki i mocne bóle podbrzusza, usg tez pokazało ze nie widac jednego jajnika z lewej strony... ginekolog przepisał mi YAZ, które mam zacząc brać odrazu po miesiączce przez 3 miesiące... Moje pytanie brzmi tak: Czy biorąc Yaz mogę współżyć?Od brania tabletek po jakim czasie można współżyć? Czy te tabletki działają tylko po to zeby wyregulować hormony ale nie dają gwarancji zabezpieczenia? Jestem jeszcze dziewicą. Prosze o odpowiedź.

YAZ to dwufazowe tabletki antykoncepcyjne. Pierwszą należy przyjąć w pierwszym dniu krwawienia miesięcznego; proszę dokładnie zapoznać się z ulotką dołączoną do leku. Jeśli będzie Pani prawidłowo stosować tabletki, ochrona przed ciążą jest zachowana.