Stosowanie środków przeciwbólowych przy nerwicy

Krótko i treściwie - jestem poza granicami Polski, we wrześniu gdy przylatuję muszę udać się do dentysty na leczenie kanałowe. Póki co sporadycznie biorę ibuprofen jak boli w przeciągu dnia, max 2 tabletki dziennie, trwa to może tydzień i będzie trwało do września. Czy jest to jakieś zagrożenie dla zdrowia, takie regularnie branie leków przeciwbólowych? Mam stwierdzoną nerwicę i już panikuję że do czasu wizyty w Polsce coś się stanie, z góry dziękuje za pomoc

Mgr Agnieszka Tomaszek

Dzień dobry,

Branie leków przeciwbólowych regularnie nie jest zdrowe. Jednak przyjmowanie 2 tabletek przez okres, rozumiem około 3 tygodni, nie jest zagrażające dla Pani życia ani zdrowia, jeżeli nie cierpi Pani na schorzenia wątroby i nerek lub innych wskazanych w ulotce.

Pozdrawiam.

Nie podaje Pani przyczyny, dla której zażywa leki p/bólowe ( ? ). Regularne ich przyjmowanie może doprowadzić do zaburzeń narządów wewnętrznych, np wątroby. Ale także do "przyzwyczajenia" się organizmu do tych środków.
Co do samej nerwicy - dobrze by było skontaktować się z psychiatrą lub psychologiem. Jest Pani bardzo młodą osobą i na pewno uda się, co najmniej, zmniejszyć objawy wynikające z Pani przypadłości.