Stosowanie środków przeciwbólowych przed zabiegiem artroskopii nadgarstka

Witam.W styczniu idę na zabieg artroskopie nadgarstka.Moje pytanie jest czy mogę brać leki przeciwbólowe przed zabiegiem bo usłyszałam od kogoś ze minimum dwa tygodnie przed zabiegiem nie można brać żadnych leków.Z góry dziękuje za odpowiedź,

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli dolegliwości bólowe są tak silne, że wymaga Pani stosowania leków przeciwbólowych, proszę je stosować. Konieczne będzie ich odstawienie w dniu przyjęcia do szpitala.