Stosowanie sterydów przy AZS u dziecka

Witam,moja 7-letnia córka cierpi od 3 roku życia na AZS.Początkowo obejmowało ono tylko szyję ,po 2 latach tułów a w tym roku od listopada jest totalne pogorszenie i choroba zaatakowała całe ciało od głowy po stopy.Nie działały żadne maści tylko steryd.Alergolog przepisała dziecku steryd doustny ENCORTON 5 i boję się skutków ubocznych tego leku,zmiany już ustępują tylko są na nogach które ją bolą i ma wszędzie powiększone węzły chłonne.Czy jednak powinnam jej podac ten steryd?

Lek. Katarzyna Szymczak

Alegrolog z pewnością określił jak stosować leki, przez jaki czas oraz że po ustąpieniu zmian konieczne bedzie powolne zmniejszanie dawki. Leki te mają dużo objawów ubocznych, dlatego na pewno córka jest pod ścisłą kontrolą, ale w pewnych chorobach konieczne jest ich przyjmowanie. Bez zbadania córki oraz znajomości całej historii choroby nie mogę doradzic nic innego jak postępowanie zgodnie z zaleceniami alergologa.
Pozdrawiam