Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 7 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych a obfite upławy

zaczęłam 3 tyg stosowanie pierwszych tabletek antykoncepcyjnych(vibin). Mam 20 lat. Czy możliwe jet bym od nich miała obfite upławy? Mam zmienić tabletki czy to nie od tego? Dbam bardzo o higienę więc nie wiem czym to jest wywołane
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Elżbieta Rhone
53 poziom zaufania

Witam,
tabletki antykoncepcyjne mogą zmieniać charakter wydzieliny z pochwy. Jednak upławy mogą być także objawem zakażenia - należy udać się do lekarza żeby ją wykluczyć. Ewentualne zakażenie nie musi być skutkiem niewłaściwej higieny, w niektórych sytuacjach (np. upały) zakażenia pochwy występują częściej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy