Tabletki antykoncepcyjne a biała, gęsta wydzielina z pochwy

Od kilku lat przyjmuję tabletki antykoncepcyjne (Mercilon). Ostatnio zauważyłam, że mniej więcej w połowie opakowania zmienia mi się wydzielina z pochwy. Jest biała, gęsta, lekko ciągnąca i jest jej sporo. Miałam też niedawno infekcję bakteryjną pochwy. Czy te zmiany śluzu są spowodowane tabletkami, czy może to nawrót infekcji?

Elżbieta Rhone

Witam,
jak najbardziej zmiana charakteru wydzieliny może być spowodowana tabletkami. Jednak dla pewności powinna Pani przede wszystkim wykluczyć zakażenie.