Gęsta wydzielina z pochwy - czym może to być spowodowane?

Mam 16 lat i już długo nie miałam okresu. Z mojej pochwy wydziela się również gęsta żółto - biała wydzielina o charakterze budyniu, oraz swędzenie wewnątrz pochwy. Czym to może być spowodowane? Czy to coś groźnego? Muszę iść z tym do ginekologa?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Upławy o charakterze twarożku, o nieprzyjemnym zapachu lub z towarzyszącym świądem świadczy o infekcji grzybiczej. Jest to stan, który wymaga bezwzględnego leczenia pod opieką ginekologa. W trakie wizyty lekarz ustali etiologię infekcji i zaordynuje odpowiednie leczenie. Leki wydawane są wyłącznie na receptę.

Niestety nie precyzujesz w swoim poście, kiedy była Twoja miesiączka. Rozumiem, że pod określeniem "długo" kryje się znaczące wydłużenie cyklu. Infekcje narządów rodnych mogą wydłużać cykl, więc nie ma podstaw do obaw. Wyleczenie infekcji unormuje Twoje cykle.

Pozdrawiam.