Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych a przekraczanie stref czasowych

Witam! Mam pytanie odnośnie stosowania antykoncepcji przy przekraczaniu stref czasowych. Jestem w USA od soboty, gdzie różnica czasowa jest -9h od czasu polskiego. Niestety już zmieniłam porę przyjmowania tabletki i tak jak w Polsce zaczęłam ją przyjmować o 23 wieczorem czasu w USA (8 rano w Polsce). Wracam za 1,5tyg w jaki sposób powrócić do przyjmowania tabletki o 23 w PL, po prostu wziąć w jedeń dzień w USA o 8 rano tabletkę (23 czasu polskiego). Wyjdzie wtedy, że zjadłam 1 tabletkę więcej.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Najważniejsze jest regularne przyjmowanie antykoncepcji. Ewentualne opóźnienie nie powinno wynosić więcej niż 12 godzin. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.