Zmiana strefy czasowej a antykoncepcja

Witam! Mam pytanie odnośnie stosowania antykoncepcji przy przekraczaniu stref czasowych. W czerwcu wybieram się do Australii, gdzie różnica czasowa jest +8 godzin od czasu polskiego. Czy w tym wypadku konieczna jest zmiana godziny przyjmowania tabletki? Czy mam ją przyjmować co 24 godziny, trzymając się czasu polskiego? Czy ma to jakikolwiek wpływ na jej skuteczność? Pozdrawiam

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Tabletkom antykoncepcyjnym jest wszystko jedno, czy porę przyjmowania określi Pani nazwą 10 przed południem czy 18 po południu. Powinny być zażywane regularnie co 24 godziny niezależnie od strefy czasowej. To znaczy, jeśli bierze Pani tabletki o 20 czasu polskiego, to będąc w USA powinna Pani je przyjmować również o 20 czasu polskiego (a nie o 20 czasu amerykańskiego).