Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Skuteczność tabletek a strefy czasowe i klimatyczne

Witam! Po 3-letniej przerwie zaczęłam znów brać tabletki. Moja praca związana jest z częstymi podróżami i zmianami stref czasowych i klimatycznych. Różnice czasowe są od 3 do 14 godzin. Z tego co wiem, przy jednoskładnikowych tabletkach kilkugodzinna różnica w ich przyjmowaniu nie ma aż takiego znaczenia, jak przy pigułkach dwuskładnikowych. Jak powinnam wobec tego liczyć czas? Odliczać zawsze 24 godziny? I kolejne pytanie. Czy częste zmiany klimatu mają wpływ na skuteczność pigułek? (Załóżmy, dziś jestem w miejscu, gdzie jest 4 stopnie C, a za 16 godzin w miejscu, gdzie jest 35 stopni, po czym po 2 dniach wracam do klimatu - 2 stopnie.) Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam!

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Proponuję, aby zażywała Pani tabletki dokładnie co 24 godziny - sprzyja to utrzymywaniu stałego poziomu leku we krwi, co warunkuje skuteczność antykoncepcyjną. Nieregularne zażywanie tabletek antykoncepcyjnych ma większy wpływ na skuteczność antykoncepcyjną niż zmiany klimatu.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy