Stosowanie tabletek na cholesterol

Dzien dobry. Mam pytanie . 2.5 roku temu miałem ogromne problemy z cholesterolem , mam 32 lata i mam chorobe ktira nają starsi ludzie ( zakrzepy w krwi ) od tego komentu muszę brać leki do końca życia ponieważ zakrzep sorawił że nie widzę w jednym oku 25 %. Ale koje pytanie jest takie. Czy ja muszę do końca życia brać tabletki na chokesterol czy mogę np raz w tygodniu albo po zakupieniu apararu do mierzenia cholesterolu brać tylko wtedy jak będzie wysoki. Nie chcę truć sie codziennie
MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu

Badania krwi - erytrocyty

Erytrocyty to krwinki czerwone i są podstawowym składnik morfologiczny krwi. Pełnią ważną rolę w wymianie gazowej niezbędnej w naszym życiu. Ich ilość zależy od wieku i wielu innych czynników. Dowiedz się czy twoje wyniki są prawidłowe.

Myli pan dwie rzeczy. Po pierwsze prawdopodobnie ma pan wykryta nad krzepliwość. Z tego powodu używa pan lek przeciwkrzepliwy. Jeśli nie będzie pan brał tego leku to może wytworzyć się zakrzep i nawet doprowadzić do śmierci.. Niestety jedna choroba drugiej nie wyklucza. Jeśli pana schorzeniu towarzyszy hipercholesterolemia to lekarz zalecił lek na cholesterol. Lek używa pan celem obniżenia cholesterolu, a tym samym celem zmniejszenia ryzyka zawału, udaru mózgu itp. Stosowanie tego leku ma sens jeśli stosuje się te leki regularnie codziennie. Nie można stosować tylko w razie wysokiego cholesterolu. Mogę pana uspokoić,że stosowane dzisiaj leki przeciw-cholesterolowe są bezpieczne i nie powodują jakiś specjalnych chorób np wątroby itp. Mogą oczywiście mieć działanie niepożądane, ale od tego jest lekarz żeby pilnował tego. Biorąc te leki zmniejsza pan ryzyko chorób, o których pisałem jak i w ogóle śmierci. Trzeba je więc brać i nie martwić się, że to chemia itp. Nie truje się pan codziennie, tylko leczy codziennie.
Pozdrawiam i życzę wytrwałości.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy