Stosowanie tabletek zawierających lignany lniane – fitoestrogeny po ostawieniu antykoncepcji hormonalnej

Witam Ostatnio znalazlam w aptece tabletki zawierające lignany lniane – fitoestrogeny uzyskane z siemienia lnianego, które mają zdolność regulacji aktywności hormonów płciowych w organizmie. Stad moje pytanie czy po odstawieniu tabletek hormonalnych Syndi 35 jesli bede przyjmowała te tabletki z lnu jest szansa ze będę miała mniejsze powikłania po odstawieniu hormonów? Czy mogą to byc tak jakby"przejsciowe " tabletki? Bo wiem, że nagłe odstawienie hormonów to szok dla organizmu.Prosze o opinie.

Pierwsze słyszę o jakimś szoku dla organizmu po odstawieniu tabletek.