Daivobet a inne leki

Witam serdecznie. Potrzebuję pomocy w sprawie łuszczycy i leków stosowanych w jej leczeniu, między innymi żelu Daivobet. Zacznę od tego, że od roku łuszczyca występuje na głowie, a teraz zostały zaatakowane również paznokcie. Moje pytanie dotyczy żelu Daivobet na leczenie skóry głowy, który kupiłam, ale jeszcze nie zaczęłam stosować. Nie wiem, czy żel Daivobet mogę bezpiecznie stosować z lekiem o nazwie Pimafucort. Czy stosowanie żelu Daivobet w mojej sytuacji nie przyniesie żadnych skutków ubocznych? Może Daivobet ma jakiś zamiennik, który będzie bezpieczniejszy przy innych lekach? Zastanawiam się też, jaki lek zastosować na paznokcie? Proszę o poradę, czy maść cynkowa będzie dobra. Czy mogę te wszystkie leki stosować jednocześnie? Czy składniki żelu Daivobet, Pimafucortu i maści cynkowej nie będą wchodziły ze sobą w jakieś reakcje? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli wymienione leki zalecił Pani specjalista dermatolog, to jak najbardziej może Pani stosować je jednocześnie. Jeśli nie zalecił tego dermatolog, proszę leków nie łączyć. A propos paznokci, maść cynkowa zdecydowanie nie będzie wystarczająca. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem dermatologiem, który oceni paznokcie oraz zaleci właściwe leczenie.