Stosuję antykoncepcję doustną, miałam biegunkę - czy wziąć dodatkową tabletkę?

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne w schemacie 24 + 4, bez przerwy w przyjmowaniu między blistrami. Wzięłam wczoraj wieczorem tabletkę, a w południe następnego dnia dostałam biegunkę. Czy wziąć dodatkowo jedną tabletkę? Tabletki przyjmuję wieczorem, a biegunkę dostałam dziś, nie wiem czy to ma znaczenie. Biegunka wystąpiła przez tabletki czy w wyniku zjedzenia czegoś? Czy jeżeli będę musiała wziąć dziś tabletkę wcześniej niż wieczorem, to przy rozpoczęciu kolejnego blistra mam zrobić dzień przerwy czy zacząć brać tabletki normalnie? Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

1. Przyczyna biegunki może być różna, ale skoro bierze Pani tabletki już jakiś czas, a luźne stolce pojawiły się po raz pierwszy, to wątpię aby miały związek z doustną antykoncepcją.
2. Najprawdopodobniej ochrona jest pełna, ale dla pewności warto chyba przyjąć dodatkowo jedną tabletkę.
3. Jeśli zdecyduje się Pani na przyjęcie dodatkowej tabletki, to musi Pani dzień wcześniej rozpocząć i dzień wcześniej skończyć przerwę (tj. przyjmuje Pani tabletki placebo jak zwykle).