Stosunek 7. dnia przerwy a wymioty w dzień pierwszej tabletki - co z ochroną?

Witam. Odbyłam stosunek 6. i 7. dnia przerwy, już po okresie. 8. dnia przyjęłam tabletkę normalnie, jednak wystąpiły wymioty po ok 2h. Zgodnie z ulotką nie wzięłam dodatkowej, zażyłam następną o zwykłej porze dobę później i teraz kontynuuję branie tabletek regularnie. Wiem o konieczności dodatkowego zabezpieczania przez 7 dni. Czy jednak zważywszy na te stosunki w przerwie jest ryzyko bycia w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Teoretycznie istnieje ryzyko zajścia w ciążę, nie jest ono jednak wysokie. W trakcie kolejnej przerwy proszę wykonać test ciążowy, nawet jeśli wystąpi krwawienie. Niestety w tej chwili nie może Pani już nic zrobić, a jednocześnie ryzyko jest na tyle niskie, że nie warto się martwić.

Pozdrawiam serdecznie!