Stosunek bez zabezpieczenia a możliwość zajścia w ciążę

Witam, rozpoczęłam przyjmowanie tabletek Qlaira od pierwszego dnia cyklu. Do wczoraj wybrałam wszystkie 9 tabletek *brałam regularnie, wczoraj odbyłam stosunek bez zabezpieczenia. Jak duże jest prawdopodobieństwo zajścia w ciązę? Dzisiaj przyjmę 10 tabletkę z blistra. Czy powinnam wziąć tabletkę 72 h żeby wykluczyć ciążę? Czy mimo stosunku w 9 dniu byłam już zabezpieczona? Wcześniej nie stosowałam antykoncepcji hormonalnej.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Z zamieszczonego opisu wynika, że tabletki stosowała Pani prawidłowo, tj. zgodnie z zaleceniami z ulotki. Oznacza to, że jest Pani zabezpieczona już od pierwszej tabletki. Nie ma zatem potrzeby zażywania tabletki po stosunku. Nie ma powodów do niepokoju.