Czy jest duże prawdopodobieństwo ciąży?

Witam. Tabletki y** biorę od roku. Zapomniałam rozpocząć nowy blister (pierwszą tabletkę zażyć powinnam w niedziele, a stało się to dopiero w poniedziałek). W tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki nie odbyłam stosunku. W ulotce napisane jest ze mimo wszystko przez 7 dni należy stosować dodatkowe zabezpieczenia. Do niezabezpieczonego stosunku doszło jednak po 4 dniach tzn. w czwartek. Dodać jednak należy ze tego samego dnia, a nawet kilka godzin wcześniej, skończył mi się okres). Czy byłam już zabezpieczona przez tabletki? Mój ginekolog mówił, że zażywanie tabletek hamuje owulację, a żeby zajść w ciążę potrzeba trochę czasu żeby organizm wrócił do normalnego funkcjonowania. Ale czy jest prawdopodobieństwo żebym zaszła w ciążę? Czy powinnam udać się po tabletkę do 72 godzin?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Niestety pominięcie tabletki w pierwszym tygodniu blistra wiąże się z największym obniżeniem skuteczności tabletek, a co za tym idzie, ryzykiem ciąży. Myślę, że jeżeli jesteś tylko zdecydowana, warto zastosować tabletkę "72h po".

Pozdrawiam.