Zapomniana 11 tabletka antykoncepcyjna a prawdopodobieństwo ciąży

Witam Mam pytanie i byłabym wdzięczna za szybką odpowiedź. Od ok. roku biorę tabletki antykoncepcyjne Artizia. 11 tabletkę z opakowania powinnam wziąć o 9 rano, zapomniałam o tym i zażyłam ją ok. godziny 23.30 czyli minęło 14.5 godziny. 2 dni temu współżyłam czy mogę zajść w ciążę? może powinnam udać się po tabletkę 72 godziny po. Wg. ulotki jeśli do pominięcia dojdzie 2 tyg. brania tabletek, ochrona antykoncepcyjna jest zachowana, ale ja jednak wolę się upewnić. Bardzo proszę o odp. Pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Rzeczywiście jeśli pominięcie tabletki nastąpi w drugim tygodniu ochrona antykoncepcyjna nie jest zmniejszona. Nie ma powodów do obaw i przyjmowania tabletki 72h po.