Stosunek podczas antybiotykoterapii osłabiającej skuteczność tabletek antykoncepcyjnych

Witam, mam takie pytanie gdyż już 5 tydzień stosuje antybiotyk Tetralysal który działa osłabiająco na tabletki antykoncepcyjne, które zaczęłam zażywać dopiero tydzień temu, wczoraj tj 25.11 miałam stosunek ze swoim facetem który jak twierdzi nie jest pewny czy częściowo doszło do wytrysku "we mnie" wiem iż stosunek przerywany również może prowadzić do ciąży, i moje pytanie brzmi czy powinnam na wszelki wypadek zażyć tabletkę po ?

Lek. Katarzyna Szymczak

Istniej możliwość zajścia w ciąże. Tabletkę "po" można przyjąć max do 72 h po stosunku, jest najbardziej skuteczna do 24 h.
Pozdrawiam