Zabezpieczenie i rezygnacja z tabletek

Witam. Partnerka bierze tabletki, ostatnią przyjęła w czwartek 23 kwietnia o godzinie 22:00 jak zwykle. W piątek o 22 właściwie rozpoczął się tydzień przerwy, jednak około 01:30 odbył się stosunek (właściwie nie do końca z powodu bólu - parę ruchów nie zakończonych nawet wytryskiem). We wtorek pojawił się okres. I teraz pytanie. Dzisiaj, tj. 30 kwietnia, powinna przyjąć tabletkę z nowego opakowania. Jeśli jednak nie zrobi tego, to czy możemy mieć pewność, że nie jest w ciąży, jeśli stosunek odbył się jeszcze w sumie 3 h po normalnym czasie trwania zabezpieczenia i nie odbył się wytrysk. Czy możemy spokojnie na jakiś czas zrezygnować z tabletek, które powodują wiele skutków odczuwanych przez żonę?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Ryzyko ciąży w opisanej sytuacji jest bardzo małe, ale wiadomo - nie można dać 100% gwarancji (w sprawach zdrowia właściwie nie ma czegoś takiego jak "gwarancja"...). Żeby "spać spokojnie", można zrobić tak: stosować zabezpieczenie w formie kondomu, a po zakończeniu przerwy zażyć z nowego opakowania 7 tabletek, po czym zaprzestać stosowania antykoncepcji hormonalnej. Warto skontaktować się z lekarzem. Nie wiem, jak długo Pana pratnerka zażywała tabletki - jeśli kilka lat, to ryzyko ciąży w opisanej sytuacji jest znikome.

Pozdrawiam!