Stosunek przed końcem opakowania tabletek antykoncepcyjnych a miesięczna przerwa

Witam, mam receptę na tabletki antykoncepcyjne Teenia na 6 opakowań. Zostały mi 2 do końca. Ostatnią przerwę w tabletkach (miesięczną) miałam 5 miesięcy temu. Mój partner wyjeżdża teraz na miesiąc za granice, i moje pytanie brzmi czy mogę w tym momencie zrobić przerwę (miesięczną)? Problem w tym że współżyliśmy w ostatnim dniu brania tabletek. Teraz jestem w trakcie 5 dnia od odstawienia i wystąpiło krwawienie.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W celu uniknięcia ryzyka ciąży proszę zastosować kolejne opakowanie zgodnie z harmonogramem. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.