Strach przed seksem i zaburzenia erekcji

Dzień dobry. Nazywam się Piotrek mam 24 lata i jestem prawiczkiem. Mam problem taki że kiedy ma dojść do stosunku zaczynam się bać i czuć strach i przechodzi mi w tym momencie ochota na sex. Proszę o pomoc

Polecam zgłosić się do psychologa i/lub seksuologa, z którym omówi Pan swój problem. Lęk, o którym Pan pisze może mieć różnego rodzaju źródła i jedynie ich przepracowanie ze specjalistą pozwoli uzyskać trwałe rezultaty i czerpać przyjemność ze zbliżeń. Polecam udać się do psychologa poznawczo-behawioralnego, gdyż często tego rodzaju problemy związane są ze sposobem myślenia - jego zmiana pozwoli uzyskać spokój. Niestety bez szczegółowych informacji o Panu, Pana doświadczeniach rzeczowych nie mogę napisać niczego bardziej konkretnego. Powodzenia!

Warto spotkać się z seksuologiem i psychologiem i przyjrzeć głębszym przyczynom trudności (psychologicznym, emocjonalnym. Ich przepracowanie pozwoli Panu cieszyć się bliskością bez lęku.

Dzień dobry. Polecam panu kontakt z seksuologiem - psychoterapeutą, kimś komu można opowiedzieć o tych problemach i bliżej przyjrzeć się temu lękowi. Trudno w tym miejscu odpowiedzieć na pana wątpliwości ponieważ przyczyny lęku przed zbliżeniem są zapewne złożone. Pozdrawiam