Strach przed skutkami TK

Witam. Mialem bole glowy nudnosci dretwienie konczyn oslabienie ogolne. Zlecono mi badania: Najpierw zdjęcie RTG zatok a tydziń później badanie morfologii krwi i TK głowy jednofazowe bez kontrastu. Teraz bardzo się boję, że dostanę raka od TK. Mam 178 cm wzrostu i 68 kg wagi. Czy mam się jakoś regularnie badać od tej pory a jesli tak to jak? W jakim czasie organizm usunie wszystkie skutki tego TK?

Witam serdecznie,

Badanie RTG oraz TK są badaniami bezpiecznymi, pod warunkiem jeśli nie wykonuję się ich zbyt często. Dlatego badanie RTG czy TK, można wykonać tylko i wyłącznie na podstawie skierowania lekarskiego. Badanie RTG oraz TK wykonane w odstępie tygodniowym są bezpieczne i nie ma powodów do niepokoju.
Jeśli ma Pan dalej wątpliwości proszę udać się do swojego lekarza rodzinnego i z nim o tym porozmawiać.

Pozdrawiam.