Stres a niski wzrost

Witam czy możliwe że przez stres w wieku 16,5 -18 lat zwiazany z wlasnym wygladem (chodzi o przejmowanie sie wygladem po uszkodzeniu nosa jak to nastolatek) mogłem nie urosnąć tyle ile powinienem? Mam 174/175 cm wzrostu mama ma 165 a tata 170 czy mój wzrost jest prawidłowy czy mógł przez stres zostać jakoś ograniczony? Wydaje mi sie że chyba nie bo po 18 roku życia jeszcze urosłem kilka cm bo na wku jak mnie mierzyli miałem 170cm. Proszę o odp specjalisty i z góry dziękuję za odp.

Lek. Wojciech Zygmunt

W pana przypadku na pewno nie można mówić o niskorosłości, lecz o niezadowoleniu z własnego wzrostu. Ma on najpewniej charakter rodzinny, zważywszy na wzrost pańskich rodziców. Pozdrawiam i życzę zdrowia.