Stres a stany podgorączkowe

Witam, zdarza się, że przed ważnym dla mnie wydarzeniem dostaję stanu podgorączkowego ze stresu. Lekko ponad 37 stopni. Czuje się jednak okropnie, męczy mnie brak sił i ogromne zmęczenie. Standardowe lekarstwa na zbicie temperatury typu Polopiryna niewiele dają. Czy jest jakiś sposób na zbicie tej temperatury i normalne funkcjonowanie?

Witam,

opisuje Pani reakcje somatyczne organizmu na stres - wiele ludzi męczy się z takimi reakcjami. Sposobem na poradzenie sobie z tym jest wypracowanie metod, które zmniejszą wpływ czynnika wywołującego stres: dzięki temu stres będzie słabszy więc i reakcje mniejsze. Żeby to zrobić, trzeba się zastanowić co jest źródłem niepokoju lub obaw: może być to praca i nieprzyjemności w gronie najbliższych, ale również czynniki pozytywne takie jak awans, ślub, itp.
Gdy już mamy zdiagnozowane powody występowania stresu, należy (w miarę możliwości) ograniczyć te sytuacje lub działać w taki sposób, żeby ich wpływ na organizm był słabszy. Z tym wszystkim może pomóc psycholog lub psychoterapeuta.

Pozdrawiam i trzymam kciuki.