Stres odczuwany podczas patrzenia ludziom w oczy

co mi jest? podczas rozmow nie umiem patrzec w oczy, sr tresuje sie, przez co jakam sie. nie noge sformulowac logicznego zdania, rozmawiam nie na temat a przee wszystkimgdy znajomi rozmawiaja i smieja sie z jakiejs sytuacji mnie to wgl nie smieszy choc rozumiem tresc zartu, laczy ich przyjacielska wiez ktorej sam nie potrafie stworzyc, czesto chcialbym byc w centrum uwagi ale gdy to juz sie stanie uciekam od tego, zdaje mi sie ze oczekuja ode mnie perfekcji we wszystkom, choc mam swiadomosc

Witam, zdarza się że pewne osoby doświadczają trudności w komunikacji z szerszym otoczeniem. Objawy takie mogą słabiej lub silniej wpływać na codzienne funkcjonowanie. W zależności od tego mówi się o trudnościach w komunikacji, nieśmiałości lub przy większym nasileniu o zaburzeniach lękowych. Niemniej w każdej ze wskazanych przeze mnie trudności zaleca się profesjonalną pomoc. Sugerowałabym konsultacje z psychologiem lub psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym. Pozdrawiam

Dzień dobry. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie od jakiego czasu pojawiają się u pana tego typu problemy. Czy było tak zawsze, czy dzieje się tak tylko od jakiegoś czasu? Jeżeli problem utrzymuje się od dawna i w znacznym stopniu utrudnia panu kontakty społeczne zachęcam do spotkania się z psychoterapeutą i omówienie tego problemu. Poszukanie przyczyn, przyjrzenie się lękom związanym z kontaktami społecznymi. Pozdrawiam.