Stres przed stosunkiem z partnerką

Mam ten sam problem tyle ze przed każdym stosunkiem zazwyczaj z różnymi kobietami strasznie się stresuje i nie wiem jak to uspokoić, przyspiesza mi serce. Mam 23 lata i wiele stosunków za sobą z tym że połowa w stresie.

Dzień dobry.

Z Pańskiego opisu wynika, że uprawia Pan seks trochę tak, jakby uprawiał Pan jakąś dyscyplinę sportu, w której najważniejsze jest przecież osiągnięcie pierwszego miejsca. Nie ma więc nic dziwnego, że takiemu podejściu towarzyszy stres. Zmiana nastawienia do seksu powinna więc spowodować ustąpienie stresu.
Mówiąc inaczej - prawdopodobnie seks z ukochaną osobą byłby źródłem satysfakcji i radości, natomiast przypadkowe kontakty seksualne są jedynie kolejnym wyczynem i próbą pobicia kolejnego rekordu.
Pozdrawiam.

Witam. Większość z nas, potrzebuje poczucia bezpieczeństwa w sytuacjach intymnych. Jeżeli nie czujemy się bezpieczni, to przeżywamy stres, który zazwyczaj wiąże się z lękiem przed odrzuceniem, przed tym jak i czy w ogóle zostaniemy przyjęci. Zniwelować taki stres pomaga związek z jednym partnerem - w takim związku jest większa szansa na poczucie się bezpiecznym, akceptowanym i przyjętym. Pozdrawiam