Czym jest promiskuityzm?

Witam chciałbym zapytać o znaczenie słowa promiskuitizm - kontakty seksualne pozbawione więzi uczuciowych, podejmowane z przypadkowymi, często zmienianymi partnerami[1]. Promiskuityzm, czyli dążenie do kontaktów seksualnych z przypadkowymi partnerami może być objawem zaburzeń psychicznych u ludzi, np. może towarzyszyć depresji w wieku pokwitania. Kiedy zaczyna się takie promiskuitizm czy parę kontaktów seksualnych można nazwać w ten sposób czy to się tyczy osób które uprawiają seks z byle kim a tych osób jest bardzo dużo. Jest wiele osób co przeżyły parę takich kontaktów można do promiskuitą?

Witam Pana, najbardziej bezpieczny i prawidłowy jest związek stały - rozwija się wtedy wzajemne zaufanie, szacunek, zawiązuje się przyjaźń, czego brakuje w przypadkowych spotkania seksualnych. Nawet jeżeli w związku dwojga osób występują nieporozumienia, to można je negocjować rozwijając odpowiedzialność, szacunek, przywiązanie. Żeby stworzyć dobry związek należałoby podnieść swoją samoocenę: szanować i akceptować siebie. Im bardziej będzie Pan lubił siebie, tym bardziej ma Pan szansę na polubienie kogoś innego i stworzenie trwałego związku. Po poznaniu nowej osoby nie trzeba się spieszyć z seksem - najpierw należy poznawać ją i siebie w związku - i to zawsze daje bardzo dobre rezultaty. Życzę powodzenia. Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl