Strzelanie w obrębie kręgosłupa a mrowienie palców

Witam Mam 23 lata i od kiedy pamiętam "strzelało" mi w kręgosłupie. Dochodzi do tego bardzo często gdy obracam głowę w lewo lub prawo i gdy prostuję się nawet po kilkunastu sekundach garbienia się. Nie towarzyszy temu żadna sztywność ani uczucie bólu. Dodatkowo od kilku dni odczuwam mrowienie serdecznego oraz małego palca lewej dłoni (uczucie jak przy uderzeniu nerwem łokciowym o kant stołu, jednak o wiele mniej nasilone. Czy jest to związane z kręgosłupem czy z czymś innym? Dziękuję

Aleksander Ropielewski

Może to być objaw zwyrodnienia kręgosłupa szyjnego i związanego z nim ucisku na nerwy, które zaopatrują czuciowo kończynę górną, stąd ew. uczucie mrowienia.