Stwierdzenie endometrium z polipem

W tamtym roku w pazdzierniku mialam stwierdzana endometrium i polipa mialo byc wylezeczkowanie po kolejnym badaniu kamerka zalozono mi spiralke hormonalna i powiedziano ze jest ok w marcu bylam prywatnie okazalo sie ze mam torbiel na jajniku duzy 7.7a w sierpniu w badaniu jamy brzysznej 16.5cm o srednicy 0.35mm . Prosze mi powiedz czy prawdopodobnie bylo bledne badanie w pazdzierniku zr i czy to ma powiazanie ze soba i czy tak duzy torbiel jest niebezpieczny.

Lek. Krzysztof Szmyt

Szanowna Pani,
wcześniejsze badania mogły nie wykazać obecności torbieli, gdyż mogła się jeszcze nie rozwinąć. Jeśli torbiel rzeczywiście ma 16,5 cm duża torbiel może powodować objawy uciskowe na sąsiednie narządy. Proszę zweryfikować wynik z ginekologiem prowadzącym, gdyż nie jest to możliwe,a by zmiana miała jednocześnie 16.5 cm i 0.33 mm. Pozdrawiam.