Stwierdzenie telogenowego wypadania włośow

witam, przez rok czasu borykam się z problemem wypadających włosów, zrobiłam badania włosów, stwierdzono telogenowe wypadanie włośow, używałam szampon i żel dermena, saszetki Omocon, efekt - 0. morfologia krwi jest ok, tarczyca też. Mam mięśniaki macicy nie wielkie, żadnych objawów i teraz dermatolog przepisał Alpicort E - w ulotce są przeciwwskazania takie jak np. nowotwory estrogenozależne, a więć nie wiem czy mogę ten preparat stosować. Czy może ktoś wytłumaczyć?

Witam. Mięśniaki macicy rzeczywiście mogą powiększyć się w związku z przyjmowaniem leku Alpicort, nie ma jednak obaw o ich transformację w zmianę złośliwą w związku z czym w tym przypadku nie ma bezwzględnych przeciwwskazań do przyjmowania preparatu.

Dzień dobry. Proszę zgłosić się na wizytę do lekarza dermatologa lub trychologa, po obejrzeniu zmian lekarz postawi diagnozę. Trichoskopia jest cyfrową metodą badania włosów, opierającą się na technice wideodermoskopii. Najczęściej stosowanymi powiększeniami są powiększenia 20 -krotne i 70-krotne. W trichoskopii oceniane są łodygi włosów, ujścia mieszków włosowych i otaczająca je skóra. Metoda umożliwia ocenę tych bez konieczności pobierania włosów (bezinwazyjnie). Bardzo pomocne są zabiegi mezoterapii skóry głowy. Zabiegi te wykonuje się w serii zabiegów. Mezoterapia polega na miejscowej iniekcji skóry głowy i wprowadzaniu substancji odżywczych. Cebulki włosowe otrzymują zdrową dawkę wartościowych substancji, dzięki czemu możliwe jest powstrzymanie procesu ich słabnięcia i wypadania. Zabiegi wykonuje się w serii co około 7-10 dni. Czasami mezoterapia skutkuje odrostem utraconych włosów. Nie ma jednak gwarancji odtworzenia owłosienia ale poprawa wyglądu i kondycji jest pewna. Leczenie tą metodą ustalane jest indywidualnie, w zależności od kondycji włosów pacjenta.
http://lenartowiczclinic.pl/trichoskopia-badanie-skory-glowy-i-wlosow