Subkliniczna niedoczynność tarczycy i osteopenia

Witam, choruję na subkliniczną niedoczynność tarczycy i osteopenie.Przyjmuję następujące leki:Euthyrox 25,Bonefos 3x1,Osteogenon,Alfadiol.Odkądzażywam w/w leki odczuwam ucisk z lewej strony brzucha pod żebrami,mam wzdęcia i czasem bóle brzucha.Zgłaszałam opisane objawy lekarzowi jednak bez zainteresowania.Ze względu na to, że mam niedowagę a chciałabym przytyć lekarz prowadzący przepisał mi syrop Megace,jednakże nie wiem czy jest on dla mnie bezpieczny i czy nie zaostrzy problemów żołądkowych ?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowna Pani, syrop ten może powodować dolegliwości żołądkowe, jednakże bardzo ciężko to przewidzieć i zalecam stosować na razie ten lek i obserwować reakcje organizmu. Pozdrawiam