Suchość w ustach a nadmierna potliwość

Od dłuższego czasu odczuwam ciągle suchość w ustach mimo ,że pije spore ilości wody przeciętnie 3-4l/dziennie suchość nie ustępuje natomiast często biegam do wc oddać mocz. Dodam też ,że pocę się obficie na całym ciele ale zwłaszcza na twarzy pot ścieka do ust i jest wyczuwalny słony smak potu. W jakim kierunku przeprowadzić badania ,czym może to być spowodowane ?

Dzień dobry,

Proszę oznaczyć sobie stężenie glukozy we krwi żylnej rano na czczo, to mogą być objawy hiperglikemii, czyli zbyt wysokiego poziomu cukru we krwi. Warto dodatkowo wykonać analizę moczu, oraz elektrolity i CRP. Z wynikami proszę zgłosić się do swojego lekarza. Niezbędne jest zebranie dokładniejszego wywiadu i zbadanie Pana.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz