Suchość w ustach i suchy kaszel w nocy

Witam mam 30 lat i od pewnego czasu w nocy mam pojawiają się suchości w ustach i suchy kaszel.Czasami jest tak ze już śpię i tak nagle się przebudzam nawet zrywam i wtedy też kaszle

Dzień dobry,

Być może kaszel ma etiologię alergiczną, wówczas warto byłoby wykonać testy w kierunku alergii na pierze, roztocza i kurz, ew. może mieć Pani uczulene na proszki do prania pościeli , należałby je wówczas zamienić na jakieś hipoalergiczne. Jeśli to nie pomoże, warto pokazać się lekarzowi. Konieczne wówczas będzie dokładne badanie i wywiad, ew. badania dodatkowe (np. rtg płuc, spirometria, itd)co pozwoli łatwiej ustalić przyczynę.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz