Suchy i częsty kaszel z niewielką ilością plwociny

Pojawił się nagle suchy, b. częsty kaszel z niewielką iloscia odksztuszanej wydzieliny. Bez gorączki czy innych objawów, tylko takie łaskotanie. Brak snu doprowadza mnie do rozpaczy już od 10u dni. Lekarz stwierdził płuca czyste i przepisał tabletki od kaszlu, które prawie nie działają. Samodzielnie zaaplikowalem sobie tchiocodin, który odrobinę pomaga, lecz nie na tyle, by się wyspać czy nie kaszleć ludziom w pracy "po uszach". Dostałem skierowanie na badanie na pasożyty... mam też lekką astmę

 Karol KoĹakowski

Informacja, którą podał Pan na końcu wydaje się być kluczowa. Może Pana problemy z kaszlem wynikają z zaostrzenia astmy? Sugerowałbym udać się do lekarza, który Pana prowadzi na kontrolę.

Witam. Napady kaszlu mogą być manifestacja astmy bądź przewlekłego za
A lenia krtanii. Ulgę może przynieść Panu nawilżanie powietrza i picie dużej ilości ciepłych płynów. Warto również skorzystać z konsultacji pulmonologa który wdroży odpowiednią diagnostyke.