Suchy kaszel po pływaniu na basenie

WITAM MÓJ SYN PO POWROCIE Z BASENU TAK OKOŁO 1 GODZ DOSTAJE SUCHY KASZEL MÓWI ŻE GO DRAPIE W GARDLE I TAK DO WIECZORA MĘCZY RANO WSTAJE JUZ NIC NIE MA CO MOGE PODAC CHODZ 3 RAZY W TYGODNIU BARDZO LUBI PŁYWAC DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZ

Aleksander Ropielewski

Powodem najpewniej jest podrażnienie dróg oddechowych przez pary chloru lub alergia na chlor stosowany do dezynfekcji wody w basenie. Niestety poza pływaniem w wodzie niechlorowanej (również tzw. woda ozonowana zawiera chlor, tylko w niejszej ilości) nie ma skutecznej metody uniknięcia tego typu dolegliwości.