Wysypka na nogach po wizycie na basenie: czy powinnam zrezygnować z pływania?

Dostałam wysypki na nogach dzień po basenie, ale to nie alergia, bo byłam badana i nie wykryto. Są to malutkie kropki czerwone, ale niektóre większe. Mam tylko 11 lat, a mam jutro basen i nie wiem czy iść czy nie. Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Jeżeli zmiany pojawiają się po wizycie na pływali to jednak może mieć to związek z basenem. Nie są to zmiany alergiczne, ale mogą wynikać z podrażnienia skóry przez chlorowaną wodę.
Najlepszą metodą zapobiegania podrażnieniu skóry jest bardzo dokładne spłukiwanie ciała po wizycie na pływani, oraz każdorazowe pranie kostiumu czy czepku pływackiego. Konieczne jest również płukanie okularków do pływania.Warto skórę również nawilżyć delikatnym balsamem.
Jeżeli zabiegi te nie przyniosa efektu i zmiany nadal będę się pojawiały byc może wskazane będzie zmniejszenie częstości wizyt na basenie, lub wybieranie miejsc gdzie metoda utrzymywania czystości wody w basenie nie jest oparta na chlorowaniu.

Równocześnie warto się zastanowić czy nie ma innej przyczyny zmian- może wprowadziła Pani nowy kosmetyk, proszek do prania? Jeżeli tak warto z niego zrezygnować.

Jeżeli zmiany będą się nasilały wskazana będzie wizyta u lekarza.

Pozdrawiam.