Suchy, napadowy kaszel u 4-letniego dziecka a astma

Witam, moja 4 letnia córka jest alergikiem, miala robione testy, kilka razy zdarzyło sie, ze w nocy nagle zaczela sucho kaszlec, tak, że nie mogla zlapac oddechu, czy to moze byc poczatek astmy, i co w takiej sytuacji powinnam zrobic.Dodam, ze córka od czerwca jest na singularze.Pozdrawim,Edyta

Aleksander Ropielewski

Możliwe, żę jest to objaw astmy i w celu jej rozpoznania należy zgłosić się do alergologa, który oceni potrzebę wykonania testów lub też zaleci terapię.